Zajęcia w żłobku – maj 2023

Miesiąc maj obfitował w wiele ciekawych i rozwijających zajęć dla dzieci. Głównie dotyczyły one budzącej się do życia przyrody oraz wiosny. Opiekunowie i żłobkowicze nie zapomnieli także o zbliżającym się Dniu Matki i Ojca. Odbyło się spotkanie z rodzicami w grupie I, II i III w celu uczczenia ich święta. Najmłodsi przygotowali upominki i wręczyli je swoim mamusiom i tatusiom. Nasi wychowankowie ozdabiali żłobkowy ogród zamieniając się w ogrodników – sadzili i podlewali sadzonki kwiatów.

Bardzo ciekawym wydarzeniem w tym miesiącu była również wizyta policjantów w żłobku, którzy przyjechali radiowozem i udostępnili go do oglądania dzieciom. Maluchy mogły też pobawić się pałką czy czapką policyjną.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka opiekunki przygotowały dla dzieci pokaz z użyciem suchego lodu oraz pokaz baniek mydlanych – zajęcia te odbyły się na ogrodzie i uczestniczyły w nich wszystkie żłobkowe grupy. Po eksperymentach wychowankowie zamienili się w malarzy (malowanie na sztalugach farbami, kredami). Tuż przed Dniem Dziecka nasz żłobek odwiedził również teatr, który przedstawił spektakl „Małe słoniątko”.

W grupie I rozpoczął się również projekt „Cała Polska czyta dzieciom i my też” polegający za zapraszaniu do grupy rodziców czy dziadków, którzy czytają wybrane wiersze, bajki wszystkim dzieciom w grupie. Dodatkowo nasi wychowankowie z tejże grupy mogli brać udział w zabawach sensorycznych i eksperymentalnych (np. z użyciem kulek hydrożelowych), ozdabiali pierniki czy uczyli się jak dbać o nasze zęby.

W grupie IV i V odbyły się zajęcia z udziałem specjalnych gości, dzięki którym najmłodsi poznali zawód radcy prawnego oraz mieli możliwość zobaczenia z bliska i wysłuchania dźwięku grającej wiolonczeli.

Podczas zajęć najmłodsi poszerzyli wiedzę o otaczającym ich świecie. Mieli możliwość poznania funkcjonariuszy policji i zaznajomienia się z wykonywanym przez nich zawodem. Poznali również tradycje związane z obchodem Dnia Matki i Ojca. Dodatkowo dzieci ćwiczyły motorykę dużą i małą, rozwijały swoją wyobraźnię oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Miały możliwość wykonania wielu prac plastycznych oraz nauczenia się nowych piosenek. Wiele zajęć odbywało się na świeżym powietrzu, więc nasi wychowankowie mogli w sposób aktywny spędzić czas, a przy okazji korzystać z pięknej pogody.

Scroll to Top
Skip to content