Zajęcia w żłobku – marzec 2023

Marzec jest w naszym żłobku miesiącem pełnym wrażeń. Dzieci i opiekunowie powoli żegnają zimę i jednocześnie witają nadchodzącą wiosnę. Nasi wychowankowie uczą się jak poznać znaki zwiastujące zmianę pory roku. W marcu następuje również przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. Zorganizowane jest spotkanie z udziałem rodziców dotyczące tradycji wielkanocnych. W grupach odbywają się zajęcia związane z pogodą za oknem (zgodnie z powiedzeniem „W marcu jak w garncu”). Podczas zabaw dzieci doskonalą integrację ruchową oraz społeczną. Stymulowany jest dotyk oraz motoryka mała i duża. Dzięki zajęciom żłobkowicze doskonalą kreatywność i słuch muzyczny oraz kształtują koordynację wzrokowo-ruchową i prawidłowe działanie aparatu mowy.

W grupie I dzieci razem z opiekunkami świętowały Dzień Wody, podczas którego mogły zaobserwować jak różne ciała stałe, ciecze (np. łupinki orzechów, olej itp.) zachowują się w wodzie.  Wykonały magiczne butelki z wodą i zanurzonymi w niej ozdobami. Opiekunki przygotowały również dwa krótkie teatrzyki (o baloniku i zbliżającej się wiośnie). Dzieci miały możliwość stania się na krótką chwilę ogrodnikami – sadziły owies.

W grupie II odbył się teatrzyk o kurze i jajku. Najmłodsi wykonywali również place plastyczne związane ze świętami (pisanki, kurczaczki).

Dzieci z grupy IV poznały różne kształty i kolory podczas zabawy z figurami geometrycznymi. Brały również udział w zajęciach o pszczołach i dowiedziały się co pożytecznego robią te małe owady, gdzie mieszkają i co dzięki nim mamy (miód, pyłek pszczeli, świece).

W grupie V odbyły się zajęcia na temat środków transportu, które szczególnie poświęcone były samolotom. Żłobkowicze ozdabiali pojazdy latające, które wykonane zostały własnoręcznie przez jednego z pracowników żłobka.

Scroll to Top
Skip to content