Zajęcia w żłobku – październik 2023r.

W październiku dzieci wraz z opiekunkami powitały nową porę roku – jesień. Właśnie na tematy z tym związane przeprowadzonych zostało wiele różnych zajęć dydaktycznych. Najmłodsi dowiedzieli się jakie symptomy zwiastują pojawienie się jesieni, jakie są jej cechy szczególne i co może się nam z nią kojarzyć. Odbyły się zajęcia m. in. o: warzywach i owocach sezonowych (również zajęcia z okazji Dnia Jabłka), jeżyku, grzybach, liściach. Dodatkowo w jednej z grup opiekunki przygotowały dla dzieci krótkie przedstawienie o jarzynach i owocach. Maluchy mogły również wziąć udział w zajęciach sensorycznych (ścieżka sensoryczna z wykorzystaniem szyszek, gałązek, liści, kasztanów, orzechów itp.).

Nasi wychowankowie, mimo trwającej nadal adaptacji, radzą sobie coraz lepiej i chętniej włączają się do zabaw prowadzonych przez opiekunki. Czują się w placówce bezpiecznie i pewnie wiedząc, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie pracowników.

Dzięki zajęciom dzieci uczą się współpracy w grupie oraz poszerzają wiedzę o otaczającym ich świecie. Mają możliwość ćwiczenia motoryki dużej i małej, rozwijania swojej kreatywności i ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Scroll to Top
Skip to content