Zajęcia w żłobku – styczeń 2023

Styczeń w naszym żłobku obfitował w wiele ciekawych zajęć związanych głównie z zimą. Obchodziliśmy również Dzień Babci i Dziadka, a dzieci w każdej z grup przygotowywały dla nich specjalne upominki. W niektórych grupach odbyło się również spotkanie z dziadkami, podczas którego najmłodsi przedstawili krótki układ choreograficzny. Podczas zajęć i zabaw dzieci rozwijały motorykę dużą i małą, sprawność ruchową i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczyły się również współdziałania w grupie i skupiania uwagi. Podczas zajęć poszerzały swój zasób słownictwa i rozwijały wyobraźnię.

W grupie I odbyły się zajęcia sensoryczne (ciepło-zimno, malowanie zabarwionym jogurtem naturalnym), krótki teatrzyk oraz zajęcia plastyczne (sanki dla bałwanka, zimowe czapki, zimowe drzewo, śnieżynki).

W grupie II odbyły się zajęcia na temat charakterystyki zimy oraz ubrań zimowych. Nasi podopieczni uczyli się również jak w prawidłowy sposób dokarmiać ptaki i wykonali prace plastyczne: zima, zimowe czapki, karmnik dla ptaków.

Dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach o ubraniach zimowych i bałwanku. Dodatkowo uczyły się jak pomagać ptakom zimą. Wykonały też prace plastyczne: bałwanek, wróbelek, czapka zimowa.

W grupie IV dzieci również wykonywały prace plastyczne: bałwanek, krówka. Odbył się także Dzień Mleka, podczas którego najmłodsi dowiedzieli się skąd się ono bierze i czym są przetwory mleczne.

Grupa V brała udział w zajęciach o zimie. Dzieci wykonały prace plastyczne: zimowy pejzaż oraz wyklejanie piłek. Dodatkowo odbyła się zabawa „bitwa na śnieżki” z zastosowaniem zgniecionego papieru.

Scroll to Top
Skip to content