Konkurs został przeprowadzony w czerwcu w podziale na 3 kategorie:

    1. Kategoria dotycząca żłobków publicznych
    2. Kategoria dotycząca żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przed podmioty niepubliczne
    3. Kategoria dotycząca punktów dziennego opiekuna.

    W konkursie udział wzięło 65 żłobków publicznych i 12 miniżłobków, 30 żłobków niepublicznych oraz 38 dziennych opiekunów, w tym 11 niepublicznych, a zagłosowało ponad 5,6 tysięcy rodziców. Mamy i ojcowie warszawskich maluchów uczęszczających do placówek oceniali żłobki we wszystkich sferach – począwszy od jakości opieki i zajęć dla maluchów, otwartości na kontakty z rodzicami, poprzez zdrowe i smaczne posiłki, po wyposażenie placówek. Tytuł „Super Żłobków 2019” w kategorii żłobki publiczne otrzymało 14 placówek, które uzyskały najwyższą liczbę punktów i są to:

    • Żłobek Nr 38 przy ul. Brechta 14 A z Pragi Północ;
    • Żłobek Nr 46 przy ul. Przybyszewskiego 70/72 z Bielan;
    • Żłobek Nr 53 przy ul. Akacjowej 15 wraz z Mini Żłobkiem przy ul. 1 Praskiego Pułku WP 116 w Wesołej;
    • Żłobek Nr 14 przy ul. Wrzeciono 4 z Bielan;
    • Żłobek Nr 26 przy ul. Wapowskiego 1 z Ursusa
    • Żłobek Nr 50 przy ul. Nowogrodzkiej 75 z Ochoty
    • Żłobek Nr 12 przy ul. Grochowskiej 232 wraz z Mini Żłobkiem przy ul. Prochowej 49 z Pragi Południe
    • Żłobek Nr 30 przy ul. Stanisława Augusta 79 z Pragi Południe
    • Żłobek Nr 47 przy ul. Chodeckiej 2 z Targówka
    • Żłobek Nr 11 przy ul. K. Szymanowskiego 3a z Pragi Północ
    • Żłobek Nr 61 przy ul. J. Nowaka – Jeziorańskiego 1 A z Pragi Południe
    • Żłobek nr 23 przy ul. Grzybowskiej 7 ze Śródmieścia
    • Żłobek Nr 36 przy ul. Strumykowej 18 wraz z Mini Żłobkiem przy Placu Światowida 3 z Białołęki
    • Żłobek Nr 40 przy ul. Klemensiewicza 6 wraz z Mini Żłobkiem przy Pełczyńskiego  28A z Bemowa

    Tytuł „Super Żłobków 2019” w kategorii żłobki niepubliczne otrzymało pięć placówek, które uzyskały najwyższą liczbę punktów i są to:

    • Żłobek „Klub Malucha Anteczek” przy ul. Czereśniowej 106;
    • Żłobek „Radosne lata” przy ul. Minerskiej 54;
    • Żłobek Integracyjne Centrum Opieki i Edukacji „Bajkowy Domek” przy ul. Floriana Znanieckiego 16 C;
    • Żłobek ,,Bajka” przy ul. Zagaje 5;
    • Żłobek ,,Akademia Talentów” przy ul. Odrodzenia 12 a.

    Tytuł „ Super Dzienny Opiekun 2019” w kategorii placówki publiczne i niepubliczne  otrzymały cztery punkty dziennego opiekuna, które uzyskały najwyższą liczbę punktów i są to:

    • Pani Tamara Krzysztoń Dzienny opiekun przy ul. Gąbińskiej 20/33;
    • Pani Bogumiła Jędrzejczyk – Śmiechowska Dzienny opiekun przy ul. Bryły 3/33;
    • Pani Jagoda Sidorowicz Dzienny Opiekun przy ul. Kochanowskiego 52/94;
    • Panie Aneta Ukleja i Anna Budzyń Dzienne Opiekunki w Punkcie Opieki Dziennej „WIŚNIOWA” przy ul. Wiśniowej 6/10.

    Nagrody dla zwycięzców ufundował partner konkursu:Logo Aera Max