III konferencja #warszawadlanajmlodszych – podsumowanie

W dniach 1-2 grudnia 2022 r. w Warszawie odbyła się III międzynarodowa konferencja online #warszawadlanajmłodszych. Wspomaganie rozwoju dzieci do lat trzech w żłobkach. Najlepsze praktyki i nowe wyzwania.

Program pierwszego dnia konferencji składał się z wykładów zagranicznych prelegentów z Grecji oraz Włoch- Pani Efthymii Penderi oraz Giulii Pastori. Po wykładach odbyły się dyskusje panelowe, co umożliwiło wymianę międzynarodowych doświadczeń z zakresu jakości wczesnej opieki i edukacji najmłodszych dzieci.

Drugi dzień konferencji poświęcony został działaniom podejmowanym przez Zespół Żłobków m.st. Warszawy w ramach wewnętrznej ewaluacji jakości doświadczeń dzieci uczęszczających do publicznych warszawskich placówek opieki, wychowania i edukacji.

Następnie przedstawione zostały cele i podstawy Strategii doskonalenia zawodowego kadry Zespołu Żłobków, a szerzej omówione zostały dwa pierwsze cykle szkoleniowe dotyczące Współpracy z rodzicami w okresie adaptacji oraz Organizacji posiłków w Zespole Żłobków.

Konferencję zakończyliśmy reportażem dotyczącym organizowanych przez Zespół Żłobków warsztatów z rodzicami pod nazwą „Rośnijmy Razem”.

Łącznie w konferencji wzięło udział ponad 3000 uczestników z ponad 230 miast.

Dziękujemy za uczestnictwo w tegorocznej konferencji i zapraszamy za rok!

Więcej informacji na stronie: warszawadlanajmlodszych.pl

 

Scroll to Top
Skip to content