Żłobek nr 21 – ul. J. Dąbrowskiego 96
Mokotów
Informacje kontaktowe
- ul. J. Dąbrowskiego 96
- 02-598 Warszawa
- zlobek21@zlobki.waw.pl
- 723 248 057
- Mini Żłobek - ul. Łowicka 7/15
- 02-584 Warszawa
- zlobek21@zlobki.waw.pl
- 502 267 871
Godziny otwarcia
- 07:00-17:00
- Zgłaszanie nieobecności i spóźnienia - telefonicznie na numer 723 248 057 do godziny 08:30.
Miejsca organizacyjne
Mini Żłobek ul. Łowicka 7/15: Mini Żłobek posiada 59 miejsc organizacyjnych w 3 grupach wiekowych i przyjmuje dzieci w wieku od ukończenia 12 miesiąca życia do trzech lat.
Udogodnienia
Kierownik Żłobka
- Anna Bilińska
- 797 990 821
- abilinska@zlobki.waw.pl
- Kierownik placówki przyjmuje interesantów - po wcześniejszym umówieniu się w godzinach 7:30 - 15:30
Specjaliści i kadra opiekuńcza
Kadra Żłobka nr 21 to 26 opiekunów 16 w Żłobku i 10 w Mini Żłobku. W żłobku zatrudnione są również starsza położna i starsza pielęgniarka oraz psycholog i intendent. Kadra żłobka zapewnia bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do każdego podopiecznego. Zajęcia prowadzone są na podstawie autorskich planów miesięcznych przez opiekunów, obejmują one wszystkie sfery rozwojowe, co gwarantuje maluszkom prawidłowy i harmonijny rozwój.
- Starsza Pielęgniarka ul. Łowicka – Bożena Kowalska
- Starsza Położna ul. Dąbrowskiego – Małgorzata Szwaj
- Psycholog – Małgorzata Jacek
- Intendent – Małgorzata Jankowska
O standardach pracy pedagogicznej (SPP)
Aby zapewnić dzieciom uczęszczającym do żłobków warunki rozwoju wysokiej jakości Zespół Żłobków m.st. Warszawy przyjął szereg standardów pracy, o których mogą Państwo przeczytać na naszej stronie w zakładce “Jakość opieki”: https://zlobki.waw.pl/jakosc-opieki/standardy-pracy-pedagogicznej/
Każda z placówek jest jednak inna m.in. dysponuje inną liczbą pomieszczeń, ogrodem, uczęszcza do nich różna liczba dzieci. Warunki organizacyjne mają duży wpływ na realizację standardów w codziennej pracy placówek, każdy ze żłobków więc przygotowuje indywidualne założenia realizacji standardów, o których dowiedzą się Państwo z materiałów zamieszczonych na podstronach poszczególnych żłobków.
O ważnych dokumentach
O współpracy z rodzicami w okresie adaptacji (SPP)
Współpraca z rodzicami w okresie adaptacji jest niezwykle ważna dla zapewnienia dzieciom wysokiej jakości doświadczeń przez cały okres uczęszczania przez nie do żłobka. Nawiązanie w tym czasie ciepłych, opartych na zaufaniu relacji między opiekunkami i rodzicami jest niezbędne dla zapewnienia dzieciom komfortowych warunków pobytu w żłobku. Proces adaptacji jest indywidualny dla każdego dziecka i zależy od szeregu czynników, takich jak wiek, czy wcześniejsze doświadczenia dziecka. Zawsze jednak zaangażowanie rodziców jest niezbędne, aby dziecko mogło poznać to nowe miejsce czując się bezpiecznie.
Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące działań realizowanych w naszym żłobku, aby wspierać współpracę rodziców i kadry w okresie adaptacji.
O organizacji żywienia w żłobku (SPP)
W naszym żłobku posiłki przygotowuje wykwalifikowany personel w kuchni własnej. Menu jest różnorodne, smaczne, kolorowe i właściwie zbilansowane. Dzieci chętnie poznają nowe smaki i składniki w miłej atmosferze, z poszanowanie apetytu i decyzji dziecka. Uczą się kultury i higieny jedzenia pod czujnym okiem Pań opiekunek.
To co dzieci jedzą w żłobkach każdego dnia jest szczegółowo planowane przez zespół specjalistów, tak by zapewnić każdemu z nich zbilansowaną dietę niezbędną do prawidłowego rozwoju.
Posiłki to jednak nie tylko to co znajduje się na talerzu dzieci. O tym czy posiłki są sytuacją, która wspiera całościowy rozwój dziecka decyduje sposób ich organizowania np. to czy dzieci mają możliwość angażowania się w przygotowanie sali do posiłku, czy samodzielnego nakładania sobie niektórych dań. W zależności od wieku dzieci i ich aktualnej dyspozycji w czasie posiłków opiekunki wspierają rozwijanie autonomii u dzieci, uczą ich kulturalnego zachowania i poszerzają ich wiedzę o zdrowym żywieniu.
O tym jak w naszym żłobku organizujemy posiłki dowiedzą się Państwo z materiałów zamieszczonych poniżej.
O muzyce w żłobku (SPP)
Rozwój muzyczny jest jednym z wymiarów ogólnego rozwoju człowieka.
Dzieci od najmłodszych lat przejawiają silną potrzebę kontaktu z muzyką lubią jej słuchać, kołysać się w jej rytm, śpiewać. Wszystkie te aktywności wpływają na ich rozwój:
- psychomotoryczny poprzez m.in. rozwijanie pamięci, wzbogacenie słownictwa, wzmacnianie aparatu głosowego i układu oddechowego, czy koordynację ruchową
- społeczno-emocjonalny np. wspierając umiejętności współdziałania w grupie, czy pełniąc funkcję relaksacyjną.
Intencją zajęć umuzykalniających, realizowanych w żłobku każdego dnia, nie jest przygotowanie dzieci do tego, aby były profesjonalnymi muzykami, ani też odkrywanie wśród nich talentu w tej dziedzinie, chodzi o zaznajomienie ich z bogactwem muzyki.